Kontakt

E-post: info@teknikenshus.se
Receptionen tfn 0920 – 49 22 01

Postadress
Teknikens Hus
Universitetsområdet
971 87 LULEÅ

Besöksadress
Teknikens Hus väg 2
977 54 LULEÅ

Kristina Jonsson
Verksamhetschef
kristina.jonsson@teknikenshus.se
0920 49 22 20
070 327 82 28
kristinajonsson
David Broström
Chef för skola och utbildning
david.brostrom@teknikenshus.se
0920 49 22 83
072 539 09 42
Helena Lilja
Chef för publik verksamhet
helena.lilja@teknikenshus.se
0920 49 22 11
070 363 28 10
helena
Anders Johansson
Teknisk chef
anders.johansson@teknikenshus.se
0920 49 22 15
andersjohansson
Camilla Isaksson
Reception och administration
camilla.isaksson@teknikenshus.se
0920 49 22 13
camilla
Monica Nilsson
Ekonomiansvarig
monica.nilsson@teknikenshus.se
0920 49 22 22
monica
Anna Almqvist
Ansvarig för tillfälliga utställningar och kommunikatör
anna.almqvist@teknikenshus.se
0920 49 22 86
anna
Liisa Åström
Butiksansvarig
liisa.astrom@teknikenshus.se
0920 49 22 98
liisa
Marianne Nilsson
Utbildare och projektkoordinator
marianne.nilsson@teknikenshus.se
0920 49 22 07
marianne-nilsson
Mia Gulliksson
Publika program/Pedagog
mia.gulliksson@teknikenshus.se
0920 49 22 21
mia-gulliksson
Maria Adlerborn
Utbildare
maria.adlerborn@teknikenshus.se
0920 49 22 06
mariaadlerborn
Tomas Jonsson
Utbildare
tomas.jonsson@teknikenshus.se
0920 49 22 57
tomasjonsson
Linda Ökvist Johansson
Pedagog
linda.okvist.johansson@teknikenshus.se
0920 49 22 03
Malin Brändström
Projektledare/Tjänstledig

0920 49 22 17
malin
Ann-Gerd Eriksson
Pedagog
ann-gerd.eriksson@teknikenshus.se
0920 49 22 05
ann-gerd
Carina Landström
Pedagog
carina.landstrom@teknikenshus.se
0920 49 22 08
carina
Marlene Merilä
Mediepedagog
marlene.merila@teknikenshus.se
0920 49 22 45
marlene
Anna Carlsson
Utställningsvärd
anna.carlsson@teknikenshus.se
0920 49 22 47
anna-carlsson
Emma Gustafsson
Tekniker/Tjänstledig
emma.gustafsson@teknikenshus.se
0920 49 22 70
emma
Torbjörn Larsson
Tekniker
torbjorn.larsson@teknikenshus.se
0920 49 22 40
tobbe
Thomas Sjögren
Elektriker
thomas.sjogren@teknikenshus.se
0920 49 22 16
thomas
Rickard Hellqvist
Elektronik/IT
rickard.hellqvist@teknikenshus.se
0920 49 22 78
rickard-hellqvist
Daniel Ahlbäck
Tekniker
daniel.ahlback@teknikenshus.se
0920 49 22 70